Iváncon a Szent Miklós Római Katolikus Plébániatemplom kertjében több emlékmű került elhelyezésre.
Hősi Emlékmű
Az I. és a II. világháborúban hősi halált halt katonák emlékére Hősi Emlékművet állíttattak 1989-ben, melyet 2016-ban újítottak fel. Az emlékmű felújítását az Első Világháborús Centenáriumi Emlékbizottság támogatta.
Kitelepítettek kopjafája
Kopjafa őrzi azok neveit, akiket a Hortobágyra igazságtalanul elhurcoltak. Az 1950-es években elhurcolt, Iváncról Hortobágyra telepítettek emlékére állították.
56-os Büszkeségpont
Az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulóján épült az úgynevezett Büszkeségpont Emlékmű.
A hatvan évvel ezelőtti történések nagy hatást gyakoroltak az egykor Iváncon élők életében. Az Ő tiszteletükre állított emléket Ivánc Önkormányzata 2016 –ban.
Az 1956-os Emlékbizottság megbízásából a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány által kiírt pályázat keretében valósult meg az emlékmű.
Gulag Emlékmű
A kormány a 2015-2017-es évet a 70 évvel ezelőtt a Szovjetunióba hurcolt politikai foglyok és kényszermunkások emlékévévé nyilvánította. Ez alkalomból a Gulag Emlékbizottság által kiírt pályázatán Ivánc Község Önkormányzata támogatásban részesült az emlékmű megvalósítására.
- április 8-án – tehát a „felszabadulást” követően – orosz tiszt érkezett a faluba és elrendeltette a 16-45 év közötti férfiak összedoboltatását az iskola elé, háromnapi élelemmel és ruházattal, főbelövés terhe mellett! Cél: a Zalában, harcokban megrongálódott vasútvonal helyreállítása volt.
116 fiatal férfi gyűlt össze majd indult útnak. Hamar kiderült, hogy nem a zalai dombok alá tartott a menet. A végső úti cél a Szovjetunióban található számos munka és fogolytábor, a GULAG volt.
Az emlékművön a 116 elhurcolt férfi neve látható.
A Templomkertben került felállításra az I. és a II. világháborúban hősi halált halt katonák emlékműve.
Kopjafa őrzi azok neveit, akiket a Hortobágyra igazságtalanul elhurcoltak. Az 1950-es években elhurcolt, Iváncról Hortobágyra telepítettek emlékére állították.